Komentarze tematu: Coraz więcej dowodów szkodliwości stacji przekaźnikowych
Autor
Komentarz
Taras widokowy
Odnoszę wrażenie, że niektórym tzw. samorządowcom pomyliły się - samorząd z samowolą. Nie dość,że gmina biedna to się uczepili jak stonka do kartofli i kombinują coby tu wytargać dla siebie. Zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców gminy im zwisa i powiewa.
2008-07-25 18:55

fpppppppppppppppp
Gmina Ostrowice dokładnie to samo i umorzono postępowanie przy rozbudowie wież !!!! proszę o pomoc i konsultację w imieniu mieszkańców.
2008-07-30 20:23

Bez
Gmina Ostrowice jest gminą porównywalną pod względem liczby mieszkańców do gminy Starcza. Potentaci telekominikacyjni postanowili chyba zrobić z tych małych gmin swoje centra, nie zwracając uwagi na opinie mieszkańców. Nie możemy pozwolić im na elektroskażenia. Ten serwis posiada forum - załóżmy temat do dyskusji na temat wież telefonicznych.
2008-08-03 22:15

ekspert
Tym powinien zająć się prokurator - wyraźnie widać, że w tych gminach gdzie jest dużo stacji przekaźnikowych świadczy o tym, że albo wójt jest niespełna rozumu albo bierze łapówy.
2008-08-31 05:18

możecie mu skoczyć!
Jeden prokurator powiedział,że takich złodziejaszków - łapówkarzy wójtów jest na pęczki i jakby chcieli ich ścigać to brakłoby miejsc w kryminale. Jedyny sposób to ich nie wybierać a jak wybieracie to miejcie pretensje do siebie.
2008-09-20 21:38

zaniepokojony
Plonem szkodliwości stacji przekaźnikowych telekomunikacji (mamy ich 3, czwarta jest planowana) na zdrowie (okazuje się że i psychiczne) jest osobisty pomysł wójta na budowę 10 wież elektrowni powietrznych. Obawiam się że jak mu później jeszcze zaszumi od tych wiatraków to jego następnym pomysłem będzie rozlokowanie systemu tarczy antyrakietowej (może radar albo dwa).
2008-10-03 14:28

radar z doliny
On sam jest podobny do radaru - wystarczy, że stanie na łysieckiej górze i pokręci łbem.
2008-10-04 19:08

człowiek
a macie telefony komórkowe? wszystko szkodzi a najwięcej zazdrośc i jad nienawiśći
2008-10-09 08:36

matka
a ile jest chemii w jedzeniu i nikt nie protestuje
2008-10-09 08:37

ekolog
jeśli chcesz dyskutować na temat przkaźników to pierwszą zasadą jest abyś ściągnął klapki z oczu bo nic nie widzisz tylko wójta w gminie - a tu chodzi o zdrowie wszystkich mieszkańców - jeśliby nie było szkodliwe to na górze łysieckiej jest najlepsz punkt do przesyłu sygnału - ale tam będzie szkodliwe bo wójt tam mieszka i jego rodzinka. Skoro masz komputer to używaj go do spraw pożytecznych a nie ślepo szukaj przeciwnikóqw do swojej chorej teorii. Poczytaj literatury na ten temat a nie słuchaj co ci powie wójt bo się na tym nie zna i wiecznie wójtem nie będzie a tobie nad łbem będzie stał las przekaźników.
2008-10-10 20:51

Twój sąsiad
Ty tak zwany ekolog, to właśnie ty ostatnio marzyłeś o posadzie wójta w tej gminie i zrezygnowałeś, zastartuj to zobaczymy twoje działania i dokonamy analizy porównawczej. Wtedy też okaże się kto był skuteczniejszy.
2008-10-13 20:14

ekolog
Upłynie trochę czasu aby się przekonać jakiego niedołęgę mieliśmy za wójta. Wszystko co zrobiono to utyłka mu się pali. Żółte słupki przy drodze powiatowei /"ścieżka zdrowia"/ - już je szlag trafił - kupa pieniędzy wywalona w błoto, piękną aleję topolową na Łazy wyciął bo jakiemuś kolesiowi drzewo załatwił i dał mu za darmo - ile straty? na Łyścu na górze wywalił kupę pieniędzy na boisko - jeszcze trochę i zostanie tam kupa piachu - źle chodnik położony i trzeba była dwa razy drogę drapać żeby położyć asfalt - ciekawe kto za to zapłaci? Za halą ogromna pryzma ziemi została - ciekawe kto zapłaci za wywózkę? Wójt niema zielonego pojęcia o niczym - steruje nim Śliwowski a to zwykły szwindlarz - bo fachowcem nie jest żadnym.
2008-10-14 11:20

Sąsiad
Człowieku to ty nie znasz się na niczym. Jesteś frustratem i nieudacznikiem życiowym. Masz wzrok wybiórczy, widzisz to co chcesz widzieć. Skupiłeś wokół siebie inne niedojdy i tworzycie towarzystwo wzajemnej adoracji.
2008-10-16 20:30

ekolog
sąsiad - jesteś gorszy niż świnia bo przez skórę czujesz. pisz na temat a nie zgaduj bo masz za tępy łeb - nadajesz się do zbioru buraków a nie do merytorycznej dyskusji. Niedojda to jesteś ty ale to nie twoja wina bo to u was rodzinne aby się pod kogoś podczepić i udawać mądrego.
2008-10-18 12:53

Górniak Alfred
Sąsiad jak jesteś taki udacznik to podpisz się swoim nazwiskiem - wstydzisz się, ze jesteś takim mądrym? Pan Szota nie wstydzi się swoich poglądów i podpisał się i tak powinien każdy postępować.
2008-10-26 07:49

2 sa;siad
ekolog ale ty jestes glupi ty masz myszy we lbie
2008-10-29 08:57

przyjezdny
Panie Szota ma pan pojecie o stacjach nadajnikowych bardzo rozległe,, bynajmniej pan tak sądzi ,może parę przykładów komu zaszkodziło w gminie promieniowanie z nadajnika, następną sprawą usytółowanie nadajnika na łysieckiej górze troszkę pojęcia o fizyce o tym jak fale radiowe się rozchodzą .fale z takiego nadajnika spotkały by sie z płaszczyznom ok 1km od nadajnika (tak że wójt jest poza zasięgiem) trochę wiedzy na ten temat by może zasięgną pan ekolog a nie cd-
2008-10-29 20:03

przyjezdny
cd- studiował bzdur o rozwoju zielonych żabek i przyroście naturalnym mrówek na marsie.
2008-10-29 20:12

były mieszkaniec
Witam. Czytając wypowiedzi na forum odnosnie nadajników BTS, mam nadzieje że pan ekolog nie wie co to jest, nie ma pojęcia o normach, rozmnieszczaniu nadajników BTS, o długości fal i ich rozchodzeniu się, itd itp. Proponuję poczytać na ten temat w prasie fachowej, a nawet w internecie jest sporo na ten temat. Mam nadzieję, że pan ekolog nie ma telefonu komórkowego, bo jeśli ma, to w/g jego wiedzy będą straszne następstwa zdrowotne.Co do wiatraków jest to sprawa słuszna , na całym świecie instaluje się tego typu urządzenia i jest to inwestycja jak najbardziej na TAK. Po przeczytaniu różnych dyskusji dochodzę do wniosku że Pan ekolog jest zawsze na NIE, wszystko się nie podoba jest złe. Proszę Pana ekologa, nie można tak wszystkiego krytykować , oskarżać i ośmieszać. Jeśli Pan ekolog kogoś o coś oskarża to proponuję mieć bardzo mocne dowody, za pomawianie też można założyć sprawę w sądzie za ośmiesznie również. Owszem, i tutaj się zgodzę z ekologiem, kiedyś po przyjeźdźe do byłego swojego miejsca zamieszkania zobaczyłem żółte słupki przy rowach to nie wiedziałem o co chodzi i jest to trochę dziwne rozwiązanie i może nie do końca przemyslane. Nie róbcie się gminą zaściankową i będącą zawsze na NIE, oczywiście dotyczy to pana ekologa.Wszystkie pomysły są dobre i należy nad nimi się zastanowić, ale nie można tylko być na NIE dlatego że to wójt "wymyslił". Jest przysłowie- SZANUJ SZEFA SWEGO MOŻESZ MIEĆ GORSZEGO. Każdy powinien się wypowiadać , przedstawiać swoje racje ale nie można już tak od razu być na wszystko NIE. Pozdrawiam wszystkich i przepraszam za błedy ale nie mam czasu ich sprawdzać. {były mieszkaniec}
2008-10-30 08:11

były mieszkaniec
i jeszcze dwie sprawy. Po 1. każde spory, utarczki i tego typu rzeczy nie spowodują przyciągnięcia potencjalnych inwestorów i po 2 proponuję zająć się lepiej drogami które są w strasznym stanie, zniszczone przez ciągle jeżdżące tiry. bm
2008-10-30 08:19

ekspert
przyjezdny - wyjaśnij dokładnie o co ci chodzi, bo póki co to nie można wywnioskować czy przekażnik na Łysieckiej Górze może być czy nie? No! bo jeśli nie to wszystkie przekaźniki w okolicy są wadliwie zainstalowane, gdyż są na wzgórzach. Dodam tylko jedno, żeś koleś taki przyjezdny jak ja przybysz z Marsa i nie wysilaj się bo ci żyłki w mózgu popękają.
2008-10-30 08:26

ekspert
Panie "były mieszkańcu" polemika z Panem jest bezprzedmiotowa gdyż wyraźnie widać, że napisałeś się Pan na zlecenie albo co wielce prawdopodobne jesteś wójtem lub kimś z rodziny. Przede wszystkim nie strasz sądem bo moim zdaniem jest to ostatnia instancja, w której wyjaśnianie spraw gminnych byłoby korzystne dla wójta. Niech działa tak aby rzeczywiście ktoś się z zewnątrz nie zainteresowł "sprawami" które budzą wątpliwości.
2008-10-30 08:43

były mieszkaniec
Szanowny panie ekspercie. Myli się pan we wszytstkim co Pan napisał. Nie jestem ani wójtem ani nikim z rodziny i niestety nie jestem w stanie tego udowodnić.Może kiedyś się pojawię np na sesji rady gminy i posłucham sobie, a każdy ma prawo przyjść i posłuchać. Miszkałem kiedyś w "waszej" gminie i trochę mnie interesują wasze sprawy, choć może nie powinny, dlatego, że już tam nie mieszkam. Nie straszę sądem , tylko napisałem że na wszystko trzeba mieć DOWODY. NIe można oskarżać itd. Jeśli mają Państwo dowody na to aby uziemić wójta, że robił przekręty to dlaczego tego nie zrobicie i nie złozycie doniesienia do prokuratury, Izby Skarbowej itd. Napisałem również że nie wszystko jest ok, dałem przykład słupków przy rowach są też inne sprawy w/g mnie trochę dziwne . Nie obstaję ani za jedną stroną ani drugą ale nie możn być zawsze na NIE. Proponuję aby wszystkie sporne sprawy były załatwiane wspólnie a nie przez róznego rodzaju fora. Jeżdzę trochę po świecie i widzę że ludzie dyskutują , rozpatrują różne sprawy ale razem dla dobra społeczności. Np w Szwajcarji , może pan tam był, jest dyskusja np nad tym i później referendum lokalne np nad przeniesieniem przystanka autobusowego. Ja proponuję tylko dialog. Pan drogi ekspercie od razu skreśla ludzi z którymi można polemizować, podyskutować od razu na NIE. Proponuję Panu trochę otwartości na polemikę i dyskusję. i powtarzam nie jestem ani wójtem ani z rodziny choć tego nie mogę udowodnić.
2008-10-30 09:11

ekspert
Panie były mieszkańcu - od kontroli w naszym kraju jest instytucji od groma i garną za to kupę szmalu to niech się tym zajmują. Powiem tylko - pożyjemy zobaczymy - ale jednego jestem pewien - ci dzisiejsi klakierzy wójta będą go najbardziej prześladować bo od razu będą się podklejać pod nowego. Dzisiaj się nie wychylają ale w samym Łyścu w tzw. zakulisowych rozowach pobrzmiewa nuta bardzo nieprzychylna wójtowi, myślą tylko że gdzieś wybudował chatę to tym sposobem unknie "pochwał".
2008-10-30 09:46

były mieszkaniec
Mam tylko nadzieję że po wyborach będzie się wam tam żyło lepiej i dostatniej , ale aby do tego doprowadzić musicie być wszyscy razem. Wszystkim się nie dogodzi i zawsze znajdzie się malkontent który będzie narzekał, że to, że tamto jest złe. Moim zdaniem , Pan wójt i Pan ekolog zrobili i trochę dobrego i trochę złego. Wszystkim się nie dogodzi i nigdy nie było tak aby byli zadowolenie, ale trzeba robić wszystko aby było lepiej, więcej dialogu. {bm}
2008-10-30 09:58

mieszkaniec Gminy
Ekolog i inni pyskacze zamiast telefonów;w ręce [Tam-tamy]zamiast samochodów [Woły]i dalej w przyszłość i nowoczesność bo tam wasze miejsce.
2008-10-30 15:32

normalny
Panie były mieszkańcu przeczytaj Pan mieszkańca Gminy - i co!- z takim prowadzić dialog. ZERO WIEDZY - tylko piana na poczekaniu. W wiekszo- ści opinii sugeruje się aby nie koncentrować przekaźników w jednym miejscu i na dodatek w obrębie stałego pobytu dzieci a ten "spec" o jakiś tam-tamach. Ręce opadają!
2008-10-31 20:00

Jerzy Szota
Do Pana „przyjezdny”. Ma Pan rację, że nie znam się dobrze na stacjach przekaźnikowych i ich szkodliwości dla organizmu człowieka, nie wypowiadałem więc w tej sprawie opinii. Wspieram jednak prawne działania Pana Zbigniewa Sirka podejmowane dla stwierdzenia czy decyzja o budowie stacji przekaźnikowej PTK w pobliżu innej już istniejącej stacji i w bliskości przedszkola i placu zabaw maluchów była właściwa i zgodna z obowiązującym w tym względzie prawem i procedurami. Sprawę rozstrzygnie sąd. Ze swej strony mogę tylko ubolewać, że kolejny maszt niewątpliwie zeszpeci krajobraz naszej gminy. Nie wiem też jak stabilny będzie maszt posadowiony na bagnistym, zalewowym terenie przyległym do rzeki Kamieniczki.
2008-11-02 14:56

Przyjezdny
do informacji pana eksperta- gmina starcza znajduje się akurat w dolinie oprócz miejscowości łysiec a nadajniki które istnieją są ustawione w najniższych punktach w gminie . Może pan to stwierdzić nawet wzrokowo i wybrać się na najwyższy punkt w gminie( jeśli wie pan gdzie owy taki się znajduje)-. Po zapoznaniu się z terenem w jakim pan mieszka, proponuje zapoznać się z literaturom na temat nadajników i odbiorników radiowych, jak pan to zrobi możemy po dyskutować Bo jak narazi widzę pana jako EKSPERTA DO WYWOZENIA GNOJU
2008-11-09 20:11

Przyjezdny
Ps. ekspert dbając o pana zdrowie niech pan nie spędza za dużo czasu przy komputerze wbrew pozorom promieniowanie monitora jest bardziej szkodliwe dla zdrowia niż fala z nadajników w naszej gminie.
2008-11-09 20:31

ekspert
Przyjezdny - jesteś tak głupi czy o drogę pytasz? Nie wyjeżdżaj o wywożeniu gnoju bo jak nie rozumiesz sedna sprawy to sam jesteś gnojem i należałoby cię wywieźć. Sprawa dotyczy koncentracji wież przekaźnikowych w jednym miejscu i to w obrębie przebywania dzeieci. Przejedż się po Polsce i popatrz gdzie najczęściej są montowane wieże i ile ich jest na terenie danej gminy. W gminie Starcza stoją już trzy wieże czwarta budowana - to jak sobie koleś wyobrażasz, że pozbawieni jesteśmy wyobraźni i nie wiemy jakie "mechanizmy" finansowe idą za tym, że operatorzy mogą sobie dowolnie na terenie gminy stawiać wieże. Kolega wójt garnie za to potężną kasę ale nie tylko on jest winien - winni są radni, którzy zamiast bronić gminy przed wątpliwymi decyzjami wójta to jeszcze go wspierają. Poza niewielkimi wyjątkami to wiekszość radnych to zwykłe gnojki, które za parę groszy sprzedaliby własną matkę. Żadnego wstydu nie mają nawet podpisy 150 mieszkańców przeciw wieży/ ich nie ruszaj. Prawda jest taka,że ludzie już was nie wybiorą. Radny powinien być przedsawicielem tych, którzy go wybrali a nie prawą ręką wójta jak tego nie rozumie to niech siedzi w domu i choduje świnie to bedzie z tego pożytek bo w gminie pożytku dla społeczerństwa z wasd niema żadnego. Niepotrzerbnie tylko budżet państwa was finansuje. Tyle na dziś.
2008-11-11 10:10

ekspert
Jeszcze nie wszystko - przyjezdny - jak ja siedzę przed komputerem to sobie szkodzę a nie tobie, a ty byś chciał "obdarować" wszystkich tylko nie siebie. Przejedź się baranie po okolicy i popatrz gdzie są wieże w dolinach czy na wzgórzach. Jedź do Woźnik w najwyższym punkcie w Koziegłowach itd. itp. Wszędzie starają się montować w oddali od zabudowań ale nie mają takich pajacy sprzedajnych jak w naszej gminie. Oczywiście, że nie zawsze się da ale u nas terenów pod wieże jest dostatek ale po co mają się wysilać jak dadzą w łapę i nie muszą w pole ciągnąć instalacji elektrycznej. Myślisz,że ludzie są tak głupi jak ty "mądry".
2008-11-11 11:17

a propo
przyjezdny, czytając twoje uwagi dochodzę do wniosku że dobrze się stało że opuściłeś nas, takich durni i pajaców nam nie trzeba, dyskusje i rozmowy są potrzebne ale nie z takimi idiotami którzy w niczym się nie orientują a chcą pouczać i doradzać (a zwłaszcza w sprawie rozmieszczania nadajników tel. kom.), zapisz się do PO, tam do bicia piany potrzebują.
2009-10-02 12:37

angel
na wstępie warto by było zapytać mieszkańców ile procent z nich posiada tel komórkowe,bo jeśli szkodzi im maszt to i komórki tez powinni wyrzucić
2011-01-23 00:35

 
Licznik: 466293, przegląda osób:6,   Starcza 2006 , kontakt: zbyszeka@starcza.eu