Starcza 2006 - serwis lokalny gminy Starcza - www.starcza.eu - www.nasza-gmina.eu - nie przeglądasz, nie wiesz

Przekierowania:


Informacje o pogodzie

Najlepsze częstochowskie strony

Urząd Gminy

Europejski Rejestr Pojazdów

Europejski Rejestr Dłużników

Instytut Pamięci Narodowej

RIO - info

ZOZ - info

Apteki - info

Nasza szkoła - serwis

Szkoła - inne

Organizacje pożytku publicznego - info

Policja - info

Polski Serwer Prawa

Sąd Rejonowy w Częstochowie

Nieruchomości/
mieszkania - info


Bank- info

Częstochowa - info

Częstochowa2 - info

Częstochowa - serwis

Starostwo Powiatowe - info

Śląski Urząd Wojewódzki
w Katowicach


Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Główny Urząd Statystyczny - informuje

Ośrodek Doradztwa Rolniczego


Katalog stron katalog stron
Katalog stron


'www.starcza.eu' -  *  serwis ogłoszeń, wyszukiwarki pracy - spróbujmy poszukać - Archiwum wiadomości zawiera starsze tematy poruszane w serwisie.  Pozycja w menu - 'media-serwis' - wskaże Ci droge do wielu mediów...   Możesz tam przejrzeć prasę oraz telewizję interaktywną TVP.  W dziale 'Żyć łatwiej' znajdziesz między innymi : Ceneo - porównywarkę cen i lokalizator zakupów, wiszukiwarki numerów telefonów i inne
  Info | Strona główna | Media-serwis | Żyć łatwiej | Ekologiczna Starcza | Forum serwisu | GPSTurysta
Koniec roku - Sylwester 2006/07
Ostatni dzień i ostatnia noc w 2006 roku a w 2007 pierwsza. Noc szaleństw, zabaw i bali. Co prawda nie dla wszystkich, ale większość osób bawiła się do białego rana i powitała Nowy Rok na wesoło.
Również i nasza gmina nie odstaje w tradycji od innych i jej mieszkańcy chętnie bawili się w tą jedyną w roku specyficzną noc. Zorganizowano liczne imprezy i prywatki dla mniejszych lub większych grup osób chetnych spędzić tą noc na wspólnej zabawie. Poniżej fotka z jednej z lokalnych imprez .
W tum roku nasi mieszkańcy uczestniczyli w zabawach sylwestrowych wyjątkowo licznie.
Po (mamy nadzieję) udanym Sylwestrze pozostaje nam jeszcze karnawał i jego zabawy oraz oczekiwanie na już tegoroczną imprezę sylwestrową za blisko rok.Kolejna sesja Rady Gminy Starcza
i budżet na 2007 rok
Po świętach przewidziana była jeszcze jedna sesja Rady Gminy Starcza najnowszej kadencji. Dnia 28.12.2006r. W Urzędzie Gminy Starcza odbyła się trzecia sesja nowej Rady Gminy. Chociaż pierwotnym terminem sesji miał być 29 grudnia i wiele osób o takim terminie zostało poinformowanych. Ale został on zmieniony.
Tematem głównym sesji był budżet Gminy Starcza na 2007 rok. ale nie tylko.Ostatnia sesja w roku 2006 i finanse na rok przyszły.
Przyjęty porządek obrad w rozwinięciu tematu. Przeanalizowany został budżet, 2007 sprawy różne i wnioski radnych.
Beczki zniknęły z widoku byłej bazy SKR ale problem pozostał
Kliknij aby powiększyćSprawa dzierżawy terenu po byłej bazie SKR nadal nie zakończona. Kilka miesięcy temuna powyższym terenie pojawiły się ogromne ilości beczek niewiadomego pochodzenia z niewiadomą zawartością.
Beczki te wywołały proporcjonalne do zawartości oddziaływanie na środowisko. Po uprzątnięciu beczek, wyglądało na to, że problem został rozwiązany. Niestety tak nie jest. Beczki z widoku zniknęły ale problem pozostał.Problem tylko wizualnie został rozwiązany, aby nie drażnić mieszkańców. Informacji dostarczyły media jak sprawa wyglada z dzierżawcą terenu SKR i jak wygląda to na dzień dzisiejszy.
Nowe informacje na temat


Wybory członków Rad Powiatowych Śląskiej Izby rolniczej
Izba Rolnicza to samorząd reprezentujący wszystkich rolników, utworzony na mocy ustawy z dnia 14 grudnia 1995 r. o izbach rolniczych (Dz. U. Nr 101 poz. 927 z 2002 r.), zadaniem którego jest działanie na rzecz rozwiązywania problemów rolnictwa i reprezentowanie interesów zrzeszonych w nim podmiotów.

Szczgóly odnośnie wyborów :
- Wybory odbyły się 4 lutego 2007 roku, czyli w poprzednią niedzielę ,
- lokal Wyborczy otwarty był w godzinach od 8:00 do 18:00 ,
- Siedziba okręgowej Komisji Wyborczej i lokal Wyborczy:
Urząd Gminy Starcza ul. Gminna 4.
Pierwsza sesja nowej Rady Powiatu częstochowskiego
Na pierwszej w nowej kadencji, sesji Rady Powiatu w dniu 27.11.2006r. wybrano nowe władze powiatu częstochowskiego.
Przewodniczącym Rady Powiatu został Karol Ostalski (Wspólnota Samorządowa). Funkcje wiceprzewodniczących radni powierzyli Andrzejowi Kubatowi (PSL) i Andrzejowi Stawiarskiemu (PiS). Stanowisko starosty częstochowskiego objął Andrzej Kwapisz (prezes powiatowych struktur PSL), a wicestarosty Janusz Krakowian (PO). Wybrano także dwóch członków Zarządu Powiatu. Zostali nimi członkowiePSL: Henryk Kasiura i Roman Gębuś. Radni podjęli również uchwałę odwołującą dotychczasowego sekretarza i skarbnika powiatu. Nowym sekretarzem został Leonard Krawczyk (PiS),natomiast nowym szefem powiatowych finansów jest Krzysztof Toczko..


 

Kolejni operatorzy telekomunikacyjni dopuszczeni do abonentów.
Kończy się monopol Telekomunikacji Polskiej na polskim rynku telekomunikacyjnym. Inne firmy (np. Netia) świadczące tego typu usługi zostały dopuszczone do łączy TP SA. Pojawiła się więc długooczekiwana konkurencja w branży (przede wszystkim cenowa).
Nowy operator jest podobno dostępny na naszym terenie. Tak przynajmniej wskazuje analiza dostępu na stronie internetowej. Jaka jest rzeczywistość trudno powiedzieć?
Tu możesz sam sprawdzić
Tu strona główna
Jak na razie brak informacji o funkcjonowaniu podłączeń telekomunikacyjnych w/w operatora na naszym terenie. Brak w pobliżu placówki firmy także tworzy pewien dystans do operatora. Zamówienia usług realizowane są przez Internet . Niemniej oferta i propozycja usług jest zachęcająca. Ale ...?

Telekomunikacja Polska wprowadziła 15 lutego 2007 nowy regulamin świadczenia usługi neostrada.

Pismo do abonentów.


Jeśli jeszcze nie rozliczyłeś podatku za 2006 rok.
30 kwietnia , czyli termin rozliczenia poatku za ubiegły rok już blisko. Niewiele dni pozostało do rozliczenia się z ubiegłorocznego podatku przez złożenie wypełnionego druuku PIT w Urzędzie Skarbowym.
Poniżej można znaleĽć pomoc jak wypełnić druki PIT, program komputerowy PITY 2006 i informację o ulgach oraz wsparcie w rozliczeniu podateku za 2006 rok.


Wybory sołtysów zakończone
Od poniedziałku , czyli od 08 stycznia 2007 rozpoczął się wybór sołtysów w kolejnych sołectwach Gminy Starcza. Na pierwszy ogień poszła Klepaczka.
Harmonogtam zebrań, na których zostali wybrani sołtysi był następujący:

08.01.2007 godz 17:00 - Remiza OSP Starcza - wybór Sołtysa Klepaczki.
09.01.2007 godz 17:00 - Remiza OSP Łysiec - wybór Sołtysa Łyśca.
10.01.2007 godz 17:00 - Remiza OSP Rudnik Mały - wybór Sołtysa Rudnika Małego.
11.01.2007 godz 17:00 - Remiza OSP Starcza - wybór Sołtysa Starczy.
12.01.2007 godz 17:00 - Remiza OSP Starcza - wybór Sołtysa Własnej.
Apelowaliśmy do mieszkańców o uczestnictwo w tych zebraniach i w wyborze sołtysów. Była to jest także okazja, do poruszenia bolących Cię tematów. Mieszkańcy nie przychodzą na zebrania, a potem mają żal, że w gminie dzieje się Ľle.
Czy wziąłeś udział w zebraniu i głosowaniu , kto ma zostać sołtysem Twojej wsi oraz decydowałeś jaki ma być skład Rady Sołeckiej?

Na następne takie wybory będziesz musiał czekać cztery lata.
Klub Emerytów i Rencistów pozbawiony lokalu a tym samym aktywności
Ledwo co Klub Emerytów powstał, zorganizował się, otrzymał wolny wówczas lokal, a już został z niego wyrzucony na bruk. Wniosek lokalowy przyjęty, ale nie realizowany.
Po założeniu Klubu Emerytów jego Przewodniczący złożył do Rady Gminy i Wójta wniosek o przydzielenie dla klubu pomieszczeń w domu nauczyciela wówczas nie zajętych. Rada Gminy wniosek przyjęła i pomieszczenia dla Klubu Emerytów przydzieliła a wójt zaakceptował tą decyzję. Wniosek ten jest obowiązujący do tej pory ponieważ nie został przez Radę Gminy cofnięty. Przydzielone pomieszczenia zostały przystosowane i zagospodarowane na potrzeby klubu. Wszystko zapowiadało się pomyślnie i działalność klubu zaczęła się rozwijać. Nastąpił jednak jakiś nagły zwrot w stosunkach wójta do Klubu Emerytów a może jego przewodniczącego. Wynikim tego stało się pozbawienie emerytów pomieszczenia, gdzie mogliby się spotykać. Nagle i niespodziewanie wójt samodzielnie podjął decyzję o wyrzuceniu Klybu Emerytów na bruk.
Rada Gminy wniosek przydziału pomieszczeń dla klubu przekazała wójtowi do realizacji, ale on zdecydował, że może go nie realizować. Po co więc Rada Gminy i jej decyzje?


Podatki na 2007r. tematem głównym drugiej sesji Rady Gminy Starcza
Rządów nowej rady ciąg dalszy. Dnia 05.12.2006r. w Urzędzie Gminy Starcza odbyła się druga w tej kadencji sesja nowej Rady Gminy. Podatki i opłaty lokalne na 2007r. były tematem głównym tej sesji. Odbyło się ślubowanie wójta. Zostali wybrani przewodniczący stałych komisji istniejących w Gminie Starcza, czyli Komisji Rewizyjnej i Komisji Budżetu i Rozwoju Gminy. Ale przede wszystkim przyjęto stawki podatkowe i wiele opłat jakie będziemy płacić na rzecz gminy w 2007 roku.Pierwsza sesja nowej Rady Gminy Starcza
Kliknij aby powiększyćPo wyborach kolej na rządy nowowybranej Rady Gminy.
Dnia 27.11.2006r. o godz. 9:00 w Urzędzie Gminy Starcza odbyła się pierwsza sesja nowej RadyGminy.
Odbyło się ślubowanie radnych. Został wybrany jej przewodniczący, dwóch wicerzewodniczących i ustalone zostały składy komisji rewizyjnej i budżetowej. Przyjęte zostały zmiany w bydżecie gminy na 2006 r. , przeanalizowane sprawy różne i wnioski radnych.Klub Seniora zagrożony
W związku z decyzją Wójta Gminy Starcza (Wiesława Szymczyka) zanosi się na rozwiązanie lokalnego Koła Związku Emerytów i Rencistów. Wójt polecił przewodniczącemu w/w związku aby opuścił przydzielone dla klubu pomieszczenia w budynku domu nauczyciela i zwrócił od nich klucz do urzędu gminy. Decyzja nagła, niespodziewana i dlaczego podjęta? Wygląda na to,że wójt zdecydował wynająć te pomieszczenia osobie spoza gminy. Czyżby brak wspólnej linii polityki przewodniczącego i wójta był powodem, czy jeszcze coś innego?

Wybory samorządowe
Po wyborach. Za nami wybory samorządowe.26.11.2006 r. odbyła się druga tura wyborów w okręgach w których nie wyłoniono prezydentów, burmistrzów i wójtów w pierwszej części wyborów - czyli 12.11.2006 . Naszej gminy to już nie dotyczy, ponieważ Wójt Gminy Starcza został wybrany już w pierwszej turze.
Czy metody zastosowane podczas kampanii wyborczej przez wójta i jego ekipę w celu uzyskania sukcesu w wyborach były godne praworządnego państwa i czy wskazywały na powstanie praworządnej gminy to już pozostawiamy do Państwa oceny.
Jedno tylko możemy stwierdzić, że w naszej gminie wiele osób nie zwraca uwagi na dobro ogółu, ale na dobro własne i to stawia ponad wszystkim.
Jest jednak też wiele osób, które przde wszystkim cenią uczciwość, porządek i dobro społeczne i jak zauważamy grupa ta zaczyna się powiększać.Wyniki głosowania, wyniki wyborów i statystyki według Państwowej Komisji Wyborczej


Wyniki wyborów z 2002 roku
 442184 , osób online: 28 Starcza ® serwis 2006 Kopiowanie © zabronione    kontakt: zbyszek@starcza.eu